<
czwartek 18 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą: Alicja, Bogusław

Trzy punkty jadą do Kędzierzyna

W hicie trzeciej kolejki Plusligi siatkarzy, Grupa Azoty ZAKSA mierzyła się z PGE SKRĄ Bełchatów. W pierwszym secie sytuację kontrolowali gospodarze, jednak kolejne dwa były popisem gry kędzierzynian. Pod koniec czwartego seta, przewaga ZAKSY zaczęła topnieć. Gospodarze nie potrafili jednak zatrzymać ataku Davida Smitha i popełnili błąd, który zakończył sobotnie spotkanie wynikiem 1:3 dla Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Aleksander Śliwka.

„Byliśmy wierni naszemu stylowi gry. Graliśmy według założeń taktycznych naszego sztabu szkoleniowego przez całą długość meczu i myślę, że to ta właśnie cierpliwość popłaciła. Zresztą podobnie było w meczach Superpucharu – przeczekiwaliśmy te dobre momenty przeciwnika i potem to my dochodziliśmy do głosu”.

Kolejne spotkanie kędzierzynianie rozegrają już w środę. Do Hali Azoty przyjedzie Jastrzębski Węgiel – to spotkanie o godzinie 17:30. Natomiast jeszcze w niedzielę (27.09) w trzeciej kolejce Plusligi, Stal Nysa zmierzy się na wyjeździe z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Mecz w stolicy o godzinie 17:30.

Materiały: PLS/PGE SKRA Bełchatów

nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700