czwartek 28 marca 2024
Imieniny obchodzą: Aniela, Jan

ZAKSA triumfuje w Gdańsku

ZAKSA_siatkówka_trefl gdańsk_mecz (1)Siatkarski Mistrz Polski z Kędzierzyna-Koźla w 9. kolejce PlusLigi 3:1 pokonał zespół Trefla Gdańsk. Pojedynek na Pomorzu był bardzo wyrównany. W pierwszym secie żaden z zespołów nie objął znaczącego prowadzenia, ostatecznie 25:23 wygrała Grupa Azoty ZAKSA. W drugiej części triumfowali gospodarze, wygrywając 25:19. Największą bitwę zespoły stoczyły w 3. secie, który zakończył się wynikiem 36:34 dla przyjezdnych. Ostatnia częśc gry należała już do kędzierzynian, którzy wygrali ją 25:17.
– Spodziewaliśmy się trudnego meczu – mówi Paweł Zatorski, libero ZAKSY.

ZAKSA pozostaje na pozycji lidera tabeli PlusLigi. Następne spotkanie podopieczni Nicola Grbića rozegrają w wtorek (10.12). W rozgrywkach Ligi Mistrzów zmierzą się z belgijskim Knack Roeselare.

nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700