środa 24 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą: Aleksy, Horacy

„Zostawiliśmy serce na boisku”

0217_gwardiaPo zaciętej walce Gwardia Opole przegrywa z duńskim Bjerringbro Silkeborg 29:32 w pierwszym rozegranym w Opolu meczu fazy grupowej pucharu EHF.

Pierwsza połowa zapowiadała zwycięstwo gości. Duńczycy byli lepsi w ofensywie i defensywie. Wykorzystywali każdą sytuację i zdobywali kolejne bramki. Na przerwę schodzili prowadząc 20:12. Po zmianie stron w Gwardzistów wstąpiła nowa siła.  Zaczęli odrabiać straty, a w pewnym momencie tracili do rywali tylko dwie bramki. Duńczyków jednak nie udało się jednak dogonić.

–  Zagraliśmy dwie zupełnie różne połowy – mówi Mateusz Jankowski, kapitan Gwardii Opole

– dodaje Szymon Działakiewicz rozgrywający Gwardii.

Następny mecz w ramach rozgrywek o Puchar EHF opolscy szczypiorniści zagrają na wyjeździe z portugalska Benficą Lisbona.

nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700