<
sobota 20 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą: Czesław, Agnieszka

II Mini Maraton za nami

mara1157 zawodników pojawiło się na starcie Mini Maratonu zorganizowanego w trzynastą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Współorganizatorem zawodów był powiat kędzierzyńsko-kozielski, a organizatorem głównym stowarzyszenie Dobra Rodzina. Bieg główny na al. Jana Pawła II wystartował o 15.30. Impreza miała kilka swoich odsłon, wcześniej bowiem ruszył bieg dziecięcy oraz rodzinny. Uczestnicy wraz ze starostą Małgorzatą Tudaj, wiceprezydentem Wojciechem Jagiełłą oraz wicemarszałkiem Romanem Kolkiem przemaszerowali pod pomnik wielkiego Polaka w Parku Pojednania, gdzie złożyli kwiaty i zaśpiewali „Barkę” – ulubioną pieśń naszego rodaka. Zwycięzcą zawodów został Tomasz Antosiak z Kędzierzyna-Koźla, któremu pokonanie trasy o długości 4,2 km (co odpowiada 1/10 dystansu maratońskiego – red.) zajęło 13 minut i 32 sekundy. Na drugim miejscu z czasem 14.15 zameldował się Alan Żandarski ze Zdzieszowic, a na trzecim miejscu bieg ukończył Robert Doleżałek z Grzegorzowic (14.33). Wśród pań bezkonkurencyjna była Natalia Smolarz z Błażejowic (16.36), a kolejne miejsca na podium zajęły: Justyna Czekaj z Kędzierzyna-Koźla (17.58) i Małgorzata Góral ze Strzelec Opolskich (19.09).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok!

nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700