Zmiany personalne w diecezji opolskiej

 

1003_kuria1Biskup opolski Andrzej Czaja wręczył kapłanom dekrety nominujące, przenoszące lub odwołujące, dotyczące urzędu proboszcza, a także nominacje wikariuszowskie oraz do innych posług w Kościele Opolskim.

Na emeryturę odchodzą:

ks. Kazimierz Czajka,  odwołany ze stanowiska proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Dobrej;

ks. Tomasz Horak, odwołany ze stanowiska proboszcza parafii Chrystusa Króla w Nowym Świętowie;

ks. Jerzy Koziński, odwołany ze stanowiska proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Bąkowie;

ks. Józef Mrocheń, odwołany ze stanowiska proboszcza parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Nakle;

ks. Marcin Tomczyk, odwołany ze stanowiska proboszcza parafii     Niepokalanego Serca NMP w Domecku;

ks. Jan Zmuda, odwołany ze stanowiska proboszcza parafii Trójcy Świętej w Rudziczce.

Nominacje i zmiany proboszczowskie

ks. Adrian Adamski, odwołany z urzędu proboszcza parafii św. Mikołaja w Wierzbięcicach i św. Nikazego  w Węży;

ks. Tomasz Cymbalsta odwołany z obowiązków wikariusza w parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie  i mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej w Rudziczce;

ks. Andrzej Czekański, odwołany z urzędu proboszcza parafii św. Michała w Rozmierzy, św. Marcina w Starym Lesie;

ks. Grzegorz Dominik,  odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Wacława w Krzanowicach i mianowany proboszczem parafii Chrystusa Króla w Nowym Świętowie;

ks. Tomasz Fortalski, odwołany z obowiązków wikariusza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu i mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej  w Ściborzycach Małych;

ks. Zbigniew Gielczowski, odwołany z urzędu proboszcza parafii św. Marcina w Starym Lesie,     oddelegowany do pracy duszpasterskiej w Portugalii;

ks. Tomasz Gierga,  odwołany z urzędu proboszcza parafii św. Wacława w Krzanowicach –urlopowany;

ks. Hieronim Gorszczuk, odwołany z funkcji rezydenta w parafii  Wniebowzięcia NMP w Otmęcie, mianowany rezydentem przy parafii Trójcy Świętej w Bogacicy;

ks. Kamil Grund, odwołany z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej  w Ściborzycach Małych  i mianowany proboszczem parafii św. Michała w Rozmierzy;

ks. Andrzej Kałuża, odwołany z urzędu proboszcza parafii św. Augustyna w Borucinie, mianowany kapelanem Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim;

ks. Piotr Kierpal odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Antoniego w Zdzieszowicach i  mianowany proboszczem parafii św. Rocha w Starych Budkowicach;

ks. Waldemar Klose, odwołany z urzędu proboszcza parafii św. Rocha w Starych Budkowicach, mianowany proboszczem parafii św. Walentego w Walcach;

ks. Adam Kondys odwołany z funkcji kapelana Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim i mianowany proboszczem parafii Niepokalanego Serca NMP w Domecku;

ks. Ryszard Kościelny, odwołany ze stanowiska proboszcza parafii Nawiedzenia NMP w Grudyni, mianowany rezydentem w parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej Koźlu,

ks. Bogusław Król, odwołany z obowiązków wikariusza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku i mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Bolesnej w Opolu;

ks. Marek Krzewicki, odwołany z urzędu proboszcza parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Babicach i św. Michała w Dziećmarowie,    mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zagwiździu;

ks. Arkadiusz Książek, odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty Paczkowie i  mianowany proboszczem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Babicach i św. Michała w Dziećmarowie;

ks. Franciszek Lehnert, powracający z posługi duszpasterskiej w Brazylii zostaje mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej w Modzurowie;

ks. Zbigniew Majewski odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Jacka w Opolu i mianowany administratorem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bliszczycach;

ks. Piotr Malawski, odwołany z urzędu proboszcza parafii Matki Bożej Bolesnej w Ligocie Wielkiej i  mianowany proboszczem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku;

ks. Grzegorz Podburaczyński odwołany z obowiązków wikariusza parafii Narodzenia NMP w Głubczycach i  mianowany proboszczem parafii Nawiedzenia NMP w Grudyni Wielkiej;

ks. Sylwester Pruski, mianowany proboszczem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Nakle (przy zachowaniu dotychczasowych obowiązków w Sądzie Diecezji Opolskiej);

ks. Ginter Rychlikowski, odwołany z funkcji rezydenta w parafii  Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku i mianowany proboszczem parafii św. Augustyna w Borucinie;

ks. Alfred Skrzypczyk, odwołany z urzędu proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa Zagwiździu – urlopowany;

ks. Piotr Spallek odwołany z urzędu proboszcza parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku i mianowany proboszczem parafii św. Jerzego w Prószkowie;

ks. Krzysztof Trembecki, odwołany z funkcji penitencjarza kościoła katedralnego w Opolu i asystenta egzorcysty – urlopowany;

ks. Marek Trzeciak, odwołany z urzędu proboszcza parafii MB Bolesnej w Opolu,  ks. mianowany rezydentem w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku;

ks. Marcin Utzig,  odwołany z urzędu wikariusza parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej i mianowany proboszczem parafii św. Mikołaja w Wierzbięcicach i św. Nikazego  w Węży;

ks. Henryk Waindzoch, odwołany z obowiązków wikariusza – duszpasterza w Kobylicach, mianowany kapelanem wspólnoty Sióstr Franciszkanek oraz Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim;

ks. Marek Wcisło, odwołany z urzędu proboszcza parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bliszczycach i mianowany proboszczem parafii św. Wacława w Krzanowicach;

ks. Józef Zura, odwołany z urzędu proboszcza parafii św. Jerzego w Prószkowie i mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Bąkowie;

Ojcowie Franciszkanie podejmą posługę duszpasterską w parafii Matki Bożej Bolesnej w Ligocie Wielkiej.

Skierowanie na studia:

Marcin Patycki, skierowany na studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego w Wenecji.

Zmiany wikariuszowskie

ks. Kamil Bania,  odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku;

ks. Grzegorz Bławicki, odwołany z obowiązków wikariusza parafii Narodzenia NMP w Głubczycach i  mianowany wikariuszem parafii bł. Czesława Opolu;

ks. Paweł Chyla,  odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Michała Archanioła w Prudniki i mianowany wikariuszem parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach;

ks. Tomasz Daniła, odwołany z obowiązków wikariusza parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku i mianowany wikariuszem parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej;

ks. Tadeusz Dziedzic, odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu i mianowany wikariuszem parafii św. Tomasza Apostoła w Kietrzu;

ks. Dawid Górniak, odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Tomasza Apostoła w Kietrzu i mianowany wikariuszem parafii św. Antoniego w Zdzieszowicach;

ks. Adam Gromada, odwołany z obowiązków wikariusza parafii Matki Bożej w Raciborzu i mianowany wikariuszem parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu;

ks. Łukasz Kauf,  odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Andrzeja Apostoła  w Ujeździe i  mianowany wikariuszem parafii Narodzenia NMP w Głubczycach;

ks. Dawid Kontny, odwołany z obowiązków wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku i mianowany wikariuszem parafii św. Jacka w Opolu;

ks. Michał Kowalski,  odwołany z obowiązków wikariusza parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu  i  mianowany wikariuszem parafii Bożego Ciała i św. Norberta  w Czarnowąsach;

ks. Mateusz Kozielski, odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach i mianowany wikariuszem parafii św. Jana Chrzciciela w Ozimku;

ks. Michał Krupa,  odwołany z obowiązków wikariusza parafii Bożego Ciała w Czarnowąsach i mianowany wikariuszem parafii św. Wacława w Krzanowicach;

ks. Piotr Reimann, odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Jerzego w Prószkowie i  mianowany wikariuszem parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie;

ks. Leszek Rychlik, odwołany z obowiązków wikariusza parafii Trójcy Świętej  w Leśnicy i mianowany wikariuszem parafii  Wniebowzięcia NMP w Otmęcie;

ks. Dawid Sichma, odwołany z obowiązków wikariusza parafii bł. Czesława w Opolu i mianowany wikariuszem parafii św. Andrzeja Apostoła  w Ujeździe.

ks. Kamil Sowada,  odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela w Ozimku i mianowany wikariuszem parafii Narodzenia NMP w Głubczycach;

ks. Łukasz Szuster odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej w Raciborzu;

Jeśli nie zaznaczono inaczej, wszystkie zmiany wchodzą w życie z dniem 28 sierpnia 2019 r.

Autorzy
Top
Contact Form Powered By : XYZScripts.com Pozycjonowanie Opole Busy do Anglii Busy do Holandii Fenster günstig kaufen