
Umowa w tej sprawie została podpisana na terenie zakładów Bumar-Łabędy w Gliwicach przez Agencję Uzbrojenia i firmę Hyundai Rotem.
Czas i miejsce nie są przypadkowe – mówi wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Szer resortu obrony nawiązał do dzisiejszej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Miejsce podpisania umowy także nie jest przypadkowe – dodał szef MON:
Podpisana dziś umowa to 180 sztuk czołgów. Zakłady Bumar-Łabędy wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej deklarują gotowość do ulepszenia koreańskiej wersji jeśli chodzi o uzbrojenie. Mowa między innymi o zdalnie sterowanym stanowisku uzbrojenia oraz o systemach obrony przed dronami i pociskami kierowanymi. Kontrakt jest wart niemal 7 miliardów dolarów. (IAR)






