środa 10 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Bogumił, Malgorzata

Koreańskie czołgi będą produkowane w Polsce

Fot. Radio Doxa

Umowa w tej sprawie została podpisana na terenie zakładów Bumar-Łabędy w Gliwicach przez Agencję Uzbrojenia i firmę Hyundai Rotem.

Czas i miejsce nie są przypadkowe – mówi wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Szer resortu obrony nawiązał do dzisiejszej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Miejsce podpisania umowy także nie jest przypadkowe – dodał szef MON:

Podpisana dziś umowa to 180 sztuk czołgów. Zakłady Bumar-Łabędy wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej deklarują gotowość do ulepszenia koreańskiej wersji jeśli chodzi o uzbrojenie. Mowa między innymi o zdalnie sterowanym stanowisku uzbrojenia oraz o systemach obrony przed dronami i pociskami kierowanymi. Kontrakt jest wart niemal 7 miliardów dolarów. (IAR)

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content