niedziela 14 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Bazyly, Eliza

Dziś popołudniu Góra Świętej Anny stanie się miejscem modlitwy za księży

Fot. Radio Doxa

Odbędzie się tam pielgrzymka Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji kapłanów „Oremus”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 zawiązaniem wspólnoty i przedstawieniem aktualności z życia Dzieła. Następnie ksiądz Krzysztof Trembecki wygłosi konferencję pod tytułem „Biskup Franciszek Jop – opatrznościowy człowiek Kościoła”. W programie znalazły się także nabożeństwo majowe, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Waldemara Musioła.

– W wydarzeniu wezmą udział również członkowie Apostolatu Margaretka oraz wszyscy modlący się za kapłanów – zaprasza moderator wspólnoty ksiądz Janusz Iwańczuk. – Biskup Jop, przybywszy tutaj na Opolszczyznę, ułożył specjalną modlitwę do Matki Boskiej Opolskiej. Zrobiliśmy przedruk tej modlitwy i każdy uczestnik taki obrazek dostanie.

Tegoroczna pielgrzymka będzie jednocześnie uroczystym rozpoczęciem obchodów 50. rocznicy śmierci pierwszego biskupa opolskiego Franciszka Jopa. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe obrazki z modlitwami związanymi z postacią biskupa Jopa oraz wizerunkiem Matki Bożej Opolskiej.

ks. Janusz Iwańczuk:

Autor: Aleksandra Kus

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content