
4 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbędą się dwa Wieczory Uwielbienia. To okazja do wspólnej modlitwy, dziękczynienia i uwielbienia Boga. „Wspólnota Dawid” zaprasza do Opola-Winowa na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 19.00 przy ołtarzu polowym za kościołem pw. Ducha Świętego.
– Ważne jest, aby nasze „ja” nie było na pierwszym miejscu, ponieważ w tej modlitwie najważniejszy jest Jezus – niezależnie od tego, w jakiej jesteśmy kondycji – mówi Anna Borowicz, liderka wspólnoty „Dawid”. – Będziemy adorować Pana Jezusa, oddawać Mu chwałę i cześć, modlić się śpiewem, słowem oraz poprzez flagowanie. Można stanąć, podnieść ręce, usiąść albo po prostu słuchać. Myślę, że ta modlitwa porusza serce. Czasem można przepłakać cały wieczór, a czasem siedzieć z zamkniętymi oczami, ale z otwartym sercem, które mówi: „Tato”.
Tego samego dnia o godz. 19.30 na wspólną modlitwę podczas Wieczoru Uwielbienia przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku zapraszają parafia NSPJ oraz „Wspólnota Effatha”.
Anna Borowicz:

Diecezja Opolska