
„Cecylio, Panno Śpiewna” – pod takim hasłem odbędą się kolejne wydarzenia w związku z tegorocznymi obchodami św. Cecylii w naszej diecezji.
W sobotę, 29 listopada, w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu odbędzie się koncert dyplomantów połączony z wręczeniem dyplomów i indeksów uczniów Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu.
– Dyplomanci zagrają koncert o godzinie 13:00 – informuje dr Ewelina Szendzielorz, wicedyrektor DIMK-u. – To wydarzenie symbolicznie łączy tych, którzy kończą naukę, z tymi, którzy dopiero ją rozpoczynają. Natomiast o godzinie 14:00 odbędzie się Msza święta, która będzie ukoronowaniem naszych tegorocznych obchodów z okazji św. Cecylii.
Mszy świętej będzie przewodniczył bp Rudolf Pierskała w intencji społeczności DIMK-u oraz Wiesławy i Remigiusza Pośpiechów, z okazji 40-lecia działalności w opolskim środowisku muzyczno-kościelnym.
Ewelina Szendzielorz:
autor: Aleksandra Kus