niedziela 14 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Bazyly, Eliza

Msza św. i koncert laureatów zwieńczeniem obchodów św. Cecylii w Opolu

„Cecylio, Panno Śpiewna” – pod takim hasłem odbędą się kolejne wydarzenia w związku z tegorocznymi obchodami św. Cecylii w naszej diecezji.
W sobotę, 29 listopada, w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu odbędzie się koncert dyplomantów połączony z wręczeniem dyplomów i indeksów uczniów Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu.

– Dyplomanci zagrają koncert o godzinie 13:00 – informuje dr Ewelina Szendzielorz, wicedyrektor DIMK-u. – To wydarzenie symbolicznie łączy tych, którzy kończą naukę, z tymi, którzy dopiero ją rozpoczynają. Natomiast o godzinie 14:00 odbędzie się Msza święta, która będzie ukoronowaniem naszych tegorocznych obchodów z okazji św. Cecylii.

Mszy świętej będzie przewodniczył bp Rudolf Pierskała w intencji społeczności DIMK-u oraz Wiesławy i Remigiusza Pośpiechów, z okazji 40-lecia działalności w opolskim środowisku muzyczno-kościelnym.

Ewelina Szendzielorz:

autor: Aleksandra Kus

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content