
Diecezja opolska przeżywa ważny dzień. W kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu trzej klerycy diecezji opolskiej przyjęli dziś (09.05) święcenia diakonatu z rąk biskupa pomocniczego Rudolfa Pierskały.
– Współcześnie posługa diakona jest także przy ołtarzu, przy ambonie i dla chorych. Mamy trzy miejsca posługi diakona: głoszenie Ewangelii, Słowa Bożego, posługiwanie przy ołtarzu i odwiedzanie chorych – tłumaczy biskup pomocniczy diecezji opolskiej Rudolf Pierskała.
– To jest moment, od którego stałem się już duchownym, czyli przyjmuję te wszystkie zobowiązania, do których przygotowywałem się 5 lat. Jest to pierwszy stopień, który ma mnie z jednej strony przygotować do święceń prezbiteratu, a z drugiej strony ma być czasem, kiedy faktycznie będę diakonem, czyli sługą – mówi Jakub Żyłka, przyjmujący święcenia diakonatu z parafii św. Mikołaja w Krapkowicach.
– To wszystko przeleciało bardzo szybko, ale bardzo się cieszę, że tu byłem. Spotkałem na swej drodze wiele osób, mogłem poznać siebie, rozwijać się i w tym wszystkim upatruję Boże prowadzenie – dodaje Piotr Sobiech, przyjmujący święcenia diakonatu.
Dodajmy, że trzecim klerykiem, który przyjął święcenia diakonatu był Adam Nowak z parafii św. Mikołaja w Zakrzowie.
biskup Rudolf Pierskała, Jakub Żyłka, Piotr Sobiech:
autor: JD














