czwartek 11 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Barnaba, Radomił

Nowi diakoni w diecezji opolskiej. Biskup Rudolf Pierskała udzielił święceń trzem klerykom

fot. Radio Doxa

Diecezja opolska przeżywa ważny dzień. W kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu trzej klerycy diecezji opolskiej przyjęli dziś (09.05) święcenia diakonatu z rąk biskupa pomocniczego Rudolfa Pierskały.

– Współcześnie posługa diakona jest także przy ołtarzu, przy ambonie i dla chorych. Mamy trzy miejsca posługi diakona: głoszenie Ewangelii, Słowa Bożego, posługiwanie przy ołtarzu i odwiedzanie chorych – tłumaczy biskup pomocniczy diecezji opolskiej Rudolf Pierskała.

– To jest moment, od którego stałem się już duchownym, czyli przyjmuję te wszystkie zobowiązania, do których przygotowywałem się 5 lat. Jest to pierwszy stopień, który ma mnie z jednej strony przygotować do święceń prezbiteratu, a z drugiej strony ma być czasem, kiedy faktycznie będę diakonem, czyli sługą – mówi Jakub Żyłka, przyjmujący święcenia diakonatu z parafii św. Mikołaja w Krapkowicach.

– To wszystko przeleciało bardzo szybko, ale bardzo się cieszę, że tu byłem. Spotkałem na swej drodze wiele osób, mogłem poznać siebie, rozwijać się i w tym wszystkim upatruję Boże prowadzenie – dodaje Piotr Sobiech, przyjmujący święcenia diakonatu.

Dodajmy, że trzecim klerykiem, który przyjął święcenia diakonatu był Adam Nowak z parafii św. Mikołaja w Zakrzowie.

 

biskup Rudolf Pierskała, Jakub Żyłka, Piotr Sobiech:

autor: JD

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content