wtorek 9 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Anna, Felicjan

„Oremus” świętuje 10-lecie modlitwy za kapłanów i osoby konsekrowane

To już 10 lat modlitwy za kapłanów. Diecezjalne Dzieło „Oremus” obchodzi swój jubileusz. Z tej okazji w niedzielę, 19 października, w kościele pw. św. Aleksego w Opolu odprawiona zostanie uroczysta Msza święta. Liturgii przewodniczyć będzie biskup opolski Andrzej Czaja, który również wygłosi homilię.
Na wspólne dziękczynienie zaproszeni są wszyscy, którzy od lat wspierają kapłanów modlitwą – uczestnicy dzieła, osoby konsekrowane oraz duchowni. Jak podkreśla ks. Janusz Iwańczuk, moderator Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji Kapłanów „Oremus” , to wyjątkowy moment jedności i wdzięczności za dar kapłaństwa oraz wspólnoty modlącej się w jego intencji.

– To jest bardzo ważne, kiedy człowiek widzi życzliwych, dobrych ludzi, którzy stoją obok i wspierają. Modlitwa jest nieprawdopodobnym zapleczem — bez niej żaden z nas, kapłanów, nie byłby w stanie udźwignąć ciężaru i zobowiązania, jakie nakłada na nas Chrystus. Poprzez modlitwę Pan Bóg umacnia nasze bardzo słabe, czasem nadwątlone siły, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy niełatwo jest być kapłanem – mówi ks. Janusz Iwańczuk, moderator Diecezjalnego Działa Modlitwy w intencji Kapłanów „Oremus”

Eucharystia rozpocznie się o godzinie 14:00.

ks. Janusz Iwańczuk:

autor: Aleksandra Kus

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content