
W wigilijny wieczór katedra Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu ponownie stanie się miejscem wspólnego przeżywania tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie już jednym z ważnych wydarzeń rozpoczynających święta Bożego Narodzenia będzie Msza św. pasterska sprawowana w języku niemieckim, na którą zaprasza wiernych biskup Rudolf Pierskała.
Pasterka w języku niemieckim od wielu lat zajmuje miejsce w życiu religijnym diecezji opolskiej. Jest odpowiedzią na potrzeby wiernych, dla których język niemiecki pozostaje językiem codziennej modlitwy, ale także wyrazem szacunku dla wielokulturowego i wielojęzycznego charakteru regionu. Liturgia ta gromadzi zarówno stałych mieszkańców Opolszczyzny, jak i osoby przyjeżdżające tu na święta Bożego Narodzenia, często z zagranicy, by spędzić ten czas w gronie rodziny.
– 24 grudnia obchodzona jest Wigilia Bożego Narodzenia. Dzień szczególny w kościele, ale i dla każdej rodziny i dla każdego z nas. Tradycja naszych przodków jest w nas, w naszej kulturze, zwyczajach jest pielęgnowana. Pasterka w języku niemieckim odbędzie się w środę (24 grudnia) o godzinie 21:30 w Katedrze Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu. Serdecznie zapraszam – mówi bp Rudolf Pierskała.
Zaproszenie kierowane jest do wszystkich, którzy chcą rozpocząć święta Bożego Narodzenia w duchu modlitwy i refleksji. Msza św. pasterska w języku niemieckim odbędzie się w środę, 24 grudnia, o godz. 21.30 w Katedrze Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu. Eucharystii będzie przewodniczył bp Rudolf Pierskała.
bp Rudolf Pierskała:
Autor: Wojciech Niewiadomski