
Przyszłoroczne Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taizé odbędzie się w Łodzi. Wydarzenie, które co roku gromadzi dziesiątki tysięcy młodych chrześcijan z całej Europy, odbywa się zawsze pod koniec roku w jednym z miast Starego Kontynentu. Ostatni raz Polska gościła uczestników spotkania na przełomie lat 2019 i 2020 we Wrocławiu – przypomina Vatican News.
Obecnie gospodarzem Europejskiego Spotkania Młodych jest Paryż. Ekumeniczne wydarzenia Taizé realizowane są w ramach tzw. „pielgrzymki zaufania przez ziemię” i obejmują wspólną modlitwę, czas ciszy, rozważanie Słowa Bożego oraz doświadczenie gościnności lokalnych wspólnot Kościoła.
Polska była już pięciokrotnie miejscem tych spotkań – w Warszawie, Poznaniu oraz trzykrotnie we Wrocławiu. Organizacja kolejnego wydarzenia w naszym kraju potwierdza wieloletnią tradycję zaangażowania w dialog ekumeniczny i budowanie jedności młodych chrześcijan w Europie.
oprac. MH





