
Liturgia stacyjna rozpoczęła czas 40 dni Wielkiego Postu. Wierni z diecezji opolskiej przeszli procesją z kościoła pw. św. Sebastiana w Opolu do kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha. Eucharystia z obrzędem posypania głów popiołem odbyła się pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai. „Najważniejsze jest serce, nasza dusza. Trzeba popracować nad naszym sercem, oczyścić je. Rozdzierajcie serca wasze, nie szaty” – mówił podczas kazania biskup opolski.

























