sobota 13 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Lucjan, Antoni

Rusza nabór do posługi lektora i akolity w diecezji opolskiej

Fot. Radio Doxa

W diecezji opolskiej ruszają przygotowania do posługi dla świeckich. Będzie można zostać stałym lektorem lub akolitą. Lektorami mogą zostać kobiety i mężczyźni w wieku od 25 do 65 lat, którzy są ochrzczeni, bierzmowani i aktywnie uczestniczą w życiu Kościoła, a akolitami – mężczyźni w tym samym przedziale wiekowym. Formacja potrwa trzy semestry, a w programie znajdą się m.in. zajęcia biblijne, liturgiczne, teologiczne oraz praktyczne. Zajęcia będą obejmować pięć sobotnich spotkań w każdym semestrze.

– Pierwszy semestr ruszy 27 września na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego – mówi Monika Chrzanowska, asystentka ds. mediów Kurii Diecezji Opolskiej. – Lektorzy będą czytać Pismo Święte podczas Mszy świętych, a także prowadzić modlitwę wiernych oraz grupy biblijne. Akolici natomiast będą posługiwać przy ołtarzu, a poza Eucharystią odwiedzać chorych i prowadzić adorację Najświętszego Sakramentu.

Zgłoszenia przyjmują księża proboszczowie do 19 września. Liczba miejsc jest ograniczona.

Monika Chrzanowska:

autor: Aleksandra Kus

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content