
W ostatnią niedzielę maja odbyła się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do sanktuarium w Piekarach Śląskich. Do miejsca kultu Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej przybyło w sumie około 80-ciu tysięcy mężczyzn. Metropolita katowicki abp Andrzej Przybylski wezwał pielgrzymów do obrony małżeństwa, rodziny i życia
W niedzielę przed modlitwą Anioł Pański papież pozdrowił Polaków pielgrzymujących do Piekar Śląskich. Leon XIV podkreślił również potrzebę sprawiedliwości społecznej, o którą co roku pątnicy proszą Maryję z piekarskiego sanktuarium. (Vatican News)