
Klerycy postawili kolejny krok ku kapłaństwu. W kaplicy Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu odbyła siędziś (27.02) Msza święta, podczas której trzech kleryków przyjęło posługę lektoratu.
– To jest niezwykle przejmujące moment, który pozwala nam przylgnąć w drodze formowania się naszego kapłaństwa – mówi Maksymilian Kotek z parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Kozłowicach
– Jest to dla nas bardzo radosny moment i pierwszy krok w Polsce, więc jestem wdzięczny Panu Bogu za tę posługę – dodaje Armel Atakora z parafii Chrystusa Króla w Haloukpaboundou (diec. Sokodé, Togo).
– To jest wielka radość. Od teraz będziemy czytać, śpiewać prośby, godziny czytań – mówi François Walla z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Sokodé (diec. Sokodé, Togo)
– Do głoszenia Słowa Bożego, powołani są przede wszystkim biskupi i diakoni. Wy jako lektorzy będziecie nam pomagali w wypełnianiu tego obowiązku – mówił podczas Mszy świętej biskup pomocniczy diecezji opolskiej Rudolf Pierskała.
Dodajmy, że kolejnym etapem kleryków, będzie przyjęcie posługi akolitatu.
Maksymilian Kotek, Armel Atakora, François Walla, bp Rudolf Pierskała:
autor: JD




