
Trzy lata temu w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu sakrę biskupią przyjął nominowany przez papieża Franciszka ks. Waldemar Musioł. W 2022 roku został biskupem pomocniczym diecezji opolskiej.
Urodzony w Krapkowicach bp Musioł przyjął święcenia kapłańskie w 2001 roku. Od tego czasu pracował m.in. w parafiach w Nysie, w Opolu oraz Obrowcu, a także w Kurii Diecezjalnej w Opolu. Biskup Musioł pochodzi z parafii św. Floriana w Żywocicach.