
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa gromadzi wiernych Kościoła Katolickiego na Eucharystii i procesji eucharystycznej ulicami miast i wsi. Udział w procesji Bożego Ciała jest świadectwem naszej wiary i żywej obecności Chrystusa w Kościele.
– Uroczystość Bożego Ciała koncentruje naszą uwagę, nasze myśli oraz naszą modlitwę na tym, co Kościół otrzymał od samego Pana Jezusa, jako najpiękniejszy dar, o czym nam przypomniał święty Jan Paweł II. Koncentruje naszą myśl na Eucharystii, która jest dla nas zadatkiem zbawienia, spotkaniem z żywym i prawdziwym Chrystusem. Wierni, którzy podążają w procesji za Chrystusem Eucharystycznym składają przez to piękne świadectwo wiary żywej i prawdziwej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Świadectwo wiary, które wyraża się nie tylko poprzez procesję, ale przede wszystkim poprzez naszą modlitwę i naszą obecność przy Tym, który dla nas stał się chlebem – mówi ks. Łukasz Jastrzębski, ceremoniarz archidiecezji przemyskiej.
Boże Ciało to święto ruchome, które przypada 60 dni po Wielkanocy. W Polsce obchodzi się je w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej.
Najbliższe dni to Oktawa Bożego Ciała. Wierni będą uczestniczyć w Mszach Świętych i procesjach wokół kościołów.
ks. Łukasz Jastrzębski:




















