
Dziś uroczystość św. Józefa. Z tej okazji w Kurii Diecezji Opolskiej odbyła się dziś Msza święta. Liturgii w kaplicy pod wezwaniem świętego Józefa przewodniczył biskup Rudolf Pierskała. Uczestniczyli w niej kapłani, osoby konsekrowane oraz świeccy pracujący w kurii i sądzie diecezjalnym.
W homilii biskup przypomniał, że św. Józef to przykład cichej, ale konkretnej wiary opartej na zaufaniu Bogu. Zachęcał do uważności wobec innych, empatii i unikania raniących słów – szczególnie w czasie Wielkiego Postu.
Na zakończenie modlono się za wszystkich zaangażowanych w życie diecezji oraz wspólnoty związane ze św. Józefem działające w naszej diecezji, szczególnie za siostry ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa oraz członków Bractwa Świętego Józefa.
info: Diecezja Opolska Facebook