
W lasach jest bardzo sucho. Rozpalanie ognisk czy grillowanie nawet w wyznaczonych do tego miejscach niesie za sobą ryzyko pożaru.
O szczegółach – Aneta Łuczkowska.
W całej Polsce w lasach występuje zagrożenie pożarowe. Z danych Instytutu Badawczego Leśnictwa wynika, że w przeważającej części kraju jest ono duże. W niektórych miejscach natomiast zagrożenie jest średnie. (IAR)