niedziela 21 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą: Bartosz, Feliks

Motocykle i dinozaur, czyli dni otwarte w szkołach średnich

fot. Radio Doxa

Pierwszy dzień wiosny, dla uczniów – dzień wagarowicza to dobra okazja, by pokazać szkołę od najlepszej strony. W Opolu wiele szkół średnich zorganizowało dzisiaj (21.03) dzień otwarty. Placówki wymyślają jak najciekawsze sposoby, by przyciągnąć nowych uczniów. W Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się już po raz 20. impreza dla motocyklistów ZS Motka, natomiast w Liceum Ogólnokształcącym nr II przy drzwiach witał zwiedzających dinozaur.

– Najważniejsza dla nas jest otwartość i rozwój – mówi Karina Sawulska, wicedyrektor II LO w Opolu. – Młodzież ma w naszej szkole bardzo dużo możliwości. Organizujemy mnóstwo wyjazdów i projektów. Jesteśmy w programie Erasmus. Ponadto, współpracujemy ze szkołami we Francji, w Niemczech i Hiszpanii, jako szkoła partnerska.

– Nauczyciele dobrze nas przygotowują, mamy wysoki poziom niemieckiego – opowiada Julia Przybyła, uczennica LO II w Opolu. – W naszej szkole jest jeden pan z Niemiec, który również prowadzi nam lekcje. Dlatego, jeśli chodzi o mój profil to jestem bardzo zadowolona, ale oczywiście mamy też dużo innych kierunków np. medyczny czy biol-chem. Wydaje mi się, że każdy znajdzie coś dla siebie.

– Mamy zawsze kilka swoich konkursów motocyklowych dla zmotoryzowanych, sprawnościowych i technicznych – opowiada Tomasz Szudrawy, nauczyciel w ZSM w Opolu. – Dodatkowo, na ZS Motka mamy pokazy jazdy sportowej oraz akrobacji motocyklowych.

Młodzież z podstawówki miała również okazję porozmawiać z uczniami technikum oraz liceum i poznać ich opinię na temat edukacji, możliwości i atmosfery panującej w szkole.

Karina Sawulska, Julia Przybyła, Tomasz Szudrawy:

Szersza relacja:

Autor: Paulina Lechowska

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail: radio@doxa.fm
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Busy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole
Skip to content