
Od czwartku, czwartego czerwca bezpieczeństwa na polskich drogach będzie strzec nawet pięć tysięcy funkcjonariuszy. Celem jest zminimalizowanie zagrożenia i wykluczenie z ruchu kierowców, którzy są zagrożeniem dla innych użytkowników dróg.
Antoni Rzeczkowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział, że mundurowi zwrócą uwagę na kilka rzeczy:
Z badań Instytutu Transportu Samochodowego wynika, że wiosną i latem dochodzi do większej liczby wypadków niż w sezonie jesienno – zimowym. Rzecznik ITS Mikołaj Krupiński zwraca uwagę, że jedną z przyczyn jest fałszywe poczucie bezpieczeństwa w czasie, kiedy warunki na drodze są lepsze:
W czasie zeszłorocznego weekendu związanego ze świętem Bożego Ciała doszło do 481 wypadków, w których zginęło 27 osób. 1300 kierowców prowadziło samochody pod wpływem alkoholu. (IAR)