
Polska energetyka, z lokalnymi wyjątkami, zdaje egzamin tej zimy – ocenia Justyna Piszczatowska z portalu Green-news.pl. Podkreśla jednak, że potrzebne są dalsze inwestycje, modernizacje i remonty. Siarczyste mrozy, których nie było od lat w takim natężeniu jak ostatnio, przekładały się na rekordowe zapotrzebowanie na energię elektryczną i gaz. W opinii Justyny Piszczatowskiej pogoda była prawdziwym testem dla infrastruktury.
Eksperci są zgodni, że mrozy podwyższą rachunki, choć nie u wszystkich w takim samym stopniu. Ich wysokość będzie zależała od wielu czynników, przede wszystkim od tego czym ogrzewamy oraz czy nieruchomość jest ocieplona.
(IAR)