
Czternaście instytucji z Wielkopolski będzie współpracować, aby przeciwdziałać skutkom suszy w regionie. Celem porozumienia podpisanego przez hydrologów, przyrodników i urzędników jest szybsza wymiana informacji na temat sytuacji hydrologicznej i podejmowanych już działań.
Wójt gminy Powidz Jakub Gwit wskazuje, że potrzebna jest także szeroka kampania edukacyjna dotycząca racjonalnego gospodarowania wodą.
Celem porozumienia podpisanego kilka dni temu przez różne instytucje z Wielkopolski jest między innymi ochrona Pojezierza Gnieźnieńskiego, która boryka się z problemem wysychających jezior. Pustynnienie tego regionu ma związek z działalnością kopalni na wschodzie Wielkopolski. (IAR)