środa 17 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Albert, Ignacy

Prezydent powołał radę ds. nowej konstytucji

fot. Mikołaj Bujak/KPRP

Prezydent rozpoczął prace nie tylko nad nową konstytucją, ale i nad silną Polską – mówi Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta. Karol Nawrocki powołał wczoraj (3.05) radę do spraw nowej konstytucji.
Wojciech Kolarski podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia, że dopóki będzie obowiązywała ustawa zasadnicza z 1997 roku, prezydent będzie jej przestrzegał. Dodał, że uchwalenie nowej konstytucji to kwestia kilku lat:

W skład prezydenckiej rady do spraw nowej konstytucji weszli między innymi: Julia Przyłębska, Ryszard Legutko, Marek Jurek, Ryszard Piotrowski, Anna Łabno, Barbara Piwnik i Józef Zych. Wojciech Kolarski zapowiedział, że prezydent w późniejszym czasie powoła kolejny zespół ekspertów, a później zaprosi polityków do pracy nad nową ustawą zasadniczą. Zgodnie z koncepcją prezydenta Nawrockiego, nowa konstytucja powinna obowiązywać od 2030 roku. (IAR)

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content