niedziela 5 maja 2024
Imieniny obchodzą: Irena, Waldemar

3 punkty zostają w Opolu

0525_gwardia (MS) (4)Gwardia Opole w meczu 20. kolejki Superligi pokonała zespół Wybrzeża Gdańsk 28:22. Tą wygraną opolanie potwierdzili swoją gotowość do startu w zmaganiach o Puchar EHF. Wczorajszy mecz był jednak bardzo wyrównany. Gwardziści objęli prowadzenie już na początku spotkania, jednak na przerwę schodzili prowadząc zaledwie jednym punktem (15:14). W II połowę spotkania mocno weszli gospodarze, zwiększając prowadzenie do 6 bramek. W 48. minucie wygrywali 24:18. Po chwili opadli nieco z sił, co wykorzystali rywale. Drużyny zaczęły wymieniać się punktami, ale to ostatecznie Gwardia zwyciężyła przewagą 4 punktów. To ostatnie starcie podopiecznych Rafała Kuptela przed rozpoczęciem walk o Europejskie Puchary. W niedzielę (9.02) w Niemczech zmierzą się z MT Melsungen.

nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700