niedziela 14 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Bazyly, Eliza

342 nowe mieszkania w Nysie – startuje inwestycja w formule SIM

W Nysie powstanie nowe osiedle mieszkaniowe składające się ze 342 mieszkań w formule SIM (Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe). System umożliwia wynajem z opcją dojścia do własności – po 15 latach najemcy będą mogli wystąpić o wykup mieszkania.

Inwestycja powstanie wzdłuż ulicy Orląt-Lwowskich, w kierunku Regulic, na terenie dawnego poligonu. To atrakcyjna lokalizacja, już częściowo zabudowana i dobrze skomunikowana. Pierwsze prace przygotowawcze rozpoczną się jeszcze w tym roku, a wprowadzenie mieszkańców planowane jest na 2029 rok.

– Procedura rekrutacji już ruszyła, a za kilka tygodni rozpocznie się nabór przyszłych lokatorów. Pierwsze prace przygotowawcze planowane są pod koniec roku. Cały proces budowy potrwa około dwóch i pół roku. O mieszkania mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają własnych mieszkań ani domów w gminie oraz spełniają kryteria dochodowe. Formuła SIM jest dedykowana przede wszystkim osobom, których dochody są zbyt niskie, aby uzyskać kredyt bankowy, a jednocześnie zbyt wysokie, aby kwalifikować się do mieszkań komunalnych. Inwestycja powstanie wzdłuż ulicy Orląt-Lwowskich, w kierunku Regulic, tuż przy byłym poligonie – mówi Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 200 milionów złotych. Finansowanie obejmuje bezzwrotną dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego, kredyt oraz partycypację przyszłych mieszkańców.

 

Kordian Kolbiarz:

 

Autor: Wojciech Niewiadomski

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content