
Tym razem dzieci ze szkół podstwowych rywalizowały w ramach akcji „Wioski bez troski” zorganizowanej przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społeczenego. Tematem jak zawsze było bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym. Konkretnie chodzi o zapobieganie upadkom z wysokości. Uczestnicy mogli wykonać dwuwymiarową pracę plastyczną, bądź napisać rymowankę.
– Rolniku żebyś wypadku w gospodarstwie nie doznał, chcę abyś zasady bezpieczeństwa poznał. Podstawa: kiedy odpowiednie obuwie założysz wtedy nawet na śliskej nawierzchni się nie położysz – przytacza fragment swoje rymowanki Leon Sobczyk z Pruskowa w gminie Zębowice. Cała układałem jeden dzień razem z mamą. Chcę też przekazać, że dzieci powinny zachowywać się bezpiecznie, muszą uważać, np. żeby nie spaść z dachu – dodaje autor wyróżnionej w konkursie rymowanki i dopowiada, że to wyróżnienie to fajne uczucie.
– Konkurs jest ważny, bo dotyczy bezpieczeństwa. Nie spodziewaliśmy się wyróżnienia, to bardzo miła wiadomość – cieszy się Sebastian Sobczyk, tato Leona.
Za to swojego pierwszego mejsca w konkursie plastycznym spodziewałą się Amelia Ściborski z Nieznaszyna.
– Moja praca pokazuje, że warto być bezpiecznym dlatego na wsi też trzeba uważać – zaznacza zwyciężczyni kategorii wiekowej klas (0-III).
To XVI edycja imprezy. W ubiegłym roku laureatka z Opolszczyzny wygrałą ogólmnopolska odsłonę konkursu.
Uczestnicy konkursu:
Autor: Sebastian Pec






