sobota 6 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Norbert, Laurenty

Akcja „Zrzuciarz 26” przynosi efekty. 2 tysiące złotych kary za zaśmiecanie lasu w Zawadzkiem

Fot. Nadleśnictwo Zawadzkie

Leśnicy nie odpuszczają tym, którzy traktują las jak wysypisko. W ramach akcji „Zrzuciarz 26” strażnicy leśni z Nadleśnictwa Zawadzkie namierzyli sprawcę nielegalnego składowania odpadów. Pomogły fotopułapki, a interwencja zakończyła się mandatami na łączną kwotę 2 tysięcy złotych.

– Mówimy o tym i publikujemy materiały, aby pokazać, że zaśmiecanie lasu nie pozostaje bez kary. Pokazujemy, że nie można być bezkarnym i nie można wyrzucać śmieci do lasu. Każde takie postępowanie, które uda nam się doprowadzić do sprawcy, upubliczniamy w takim zakresie, w jakim możemy. Tu akurat zdarzenie miało miejsce jakiś czas temu. Po prostu przy rutynowej kontroli znaleźliśmy takie wysypisko odpadów. Tam zostały też umieszczone fotopułapki, które są na wyposażeniu posterunku Straży Leśnej, które pozwoliły nam na zidentyfikowanie tego człowieka – mówi Agnieszka Jamrozik, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Zawadzkie.

W takim przypadku procedura nakazuje, aby materiały z fotopułapki były przekazane organom ścigania, następnie w wyniku postępowania wyjaśniającego policja identyfikuje sprawcę
szkodnictwa leśnego i nakłada na niego karę.

Agnieszka Jamrozik:

Autor: Maria Honka

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content