
W sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu rozpocznie się dzisiaj (02.04) wieczór z poezją Karola Wojtyły. Jest to sposób na upamiętnienie go w 20. rocznicę śmierci jako kapłana, papieża oraz poetę.
– Chcemy spojrzeć na Karola Wojtyłę z czasów przed pontyfikatem, kiedy pisał filozoficzne poematy czy wiersze pełne głębokiej refleksji – mówi Łukasz Kołtowski, wiceprezes Stowarzyszenia Horyzonty. – Członkowie stowarzyszenia wraz z uczniami Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu oraz Pogadalnią Filozoficzną będą te wiersze przedstawiać. To będą utwory Karola Wojtyły – wybór wierszy od „Renesansowego Psałterza” z 1938 roku do poematu „Rozważania o śmierci” z roku 1975.
Wieczór z poezją Karola Wojtyły rozpocznie się o godzinie 18:00.
Łukasz Kołtowski:
autor: DGZ/KZL