
Trwa kolejna odsłona akcji prewencyjnej „Bezpieczna A4”. Specjalny zespół patroli w nieoznakowanych radiowozach oraz za pomocą dronów sprawdza zachowania kierowców, takie jak nadmierna prędkość czy nieprawidłowe wyprzedzanie.
– Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa – mówi komisarz Tomasz Kukułka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. – Jesteśmy na półmetku wakacji. Jest to czas wzmożonego ruchu, więc bezpieczeństwo powinno być priorytetem.
– Autostrada jest rodzajem drogi, w którym są wyższe ograniczenia prędkości – dodaje młodszy komisarz Dominik Wilczek z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. – Jest jednak na nich mniej incydentów, ale bardzo często są one tragiczne w skutkach.
– Słoneczna pogoda i prosta droga – w tych warunkach ginie najwięcej kierowców – dodaje Andrzej Rak, członek Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. – Pozwalamy sobie na więcej.
Działania koordynują funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wraz Opolską Wojewódzką Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
kom. Tomasz Kukułka, mł. kom. Dominik Wilczek, Andrzej Rak:

Autor: Mateusz Gruchot