sobota 13 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Lucjan, Antoni

Bezpieczniej na drogach. Samorządy otrzymały wsparcie w ramach „Super Zebry”

Fot: Pexels.com

550 tysięcy złotych na modernizację i poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Taką łączną kwotę przyznali radni Sejmiku Województwa Opolskiego czterem samorządom w ramach programu „Super Zebra”. Wsparcie otrzymają Brzeg, Otmuchów, Praszka i Opole.

– „Super Zebra” to jest program poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. W przyszłym roku również ogłaszany będzie nabór do tego programu, ponieważ świetnie się sprawdza. Nam, jako zarządcy dróg wojewódzkich, przybywa przejść dla pieszych, które są dobrze doświetlone, co zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo pieszych. Z kolei w sytuacji, kiedy na danej drodze jest rzeczywiście duży ruch, jest możliwość budowy sygnalizacji świetlnej, która jest wzbudzana przez pieszego. W tych newralgicznych miejscach poprawia to komfort i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg – mówi Szymon Ogłaza, marszałek województwa opolskiego.

W Brzegu modernizowane będzie przejście dla pieszych przy ulicy Słowackiego. Otmuchów otrzymał pieniądze na remont przejścia przy ulicy Nyskiej. Z kolei w Praszce remontowane będzie przejście przy ulicy Listopadowej. Na każde z tych zadań przyznano po 110 tysięcy złotych dofinansowania. Miasto Opole natomiast otrzyma 220 tysięcy zł na modernizację dwóch przejść dla pieszych – na ulicy Strzeleckiej i Namysłowskiej.

Szymon Ogłaza:

autor: Anna Kurc

 

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content