
Mieszkańcy gminy Łubniany będą mogli nadal bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej na jej terenie. Gmina złożyła wniosek do Funduszu Rozwoju Przewozów i jako jedna z 9 opolskich gmin otrzymała dofinansowanie lokalnego transportu do końca 2028 roku. Wójt gminy Paweł Wąsiak przedłużył umowę z przewoźnikiem GTV, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli nie tylko przemieszczać się wewnątrz gminy za darmo, ale będą mieli także zapewniony dojazd do Opola i Kup w bardzo atrakcyjnych cenach.
Autor: Damian Serwuszok