
Strażacy ochotnicy zostali wyróżnieni. Za nami uroczysta gala, podczas której odznaczono 10 jednostek OSP z naszego regionu. Ponadto uhonorowano indywidualnie druhów i działaczy za zaangażowanie w rozwój ochotniczych jednostek straży pożarnej w województwie. W osobnej kategorii „Kobiety na Dychę!” wyróżnione zostały także druhny, działające w remizach.
– Jesteśmy dumni, że możemy tak świętować. Bardzo się cieszę, że tylu strażaków ochotników otrzymuje kolejną partię samochodów – mówi Andrzej Borowski, prezes zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opolu.
– To są ludzie, o których myślimy w kontekście naszego bezpieczeństwa, więc bez wątpienia możemy ich porównywać do wojska – zaznacza Szymon Ogłaza, marszałek województwa opolskiego.
– Myślę, że ta współpraca, którą realizujemy z ochotnikami jako komenda powiatowa skutkuje tym, że druhowie dobrze ocenili tę pracę – dodaje bryg. Łukasz Olejnik, zastępca komendanta Państwowej Staży Pożarnej w Kluczborku, jeden z wyróżnionych.
– Jestem bardzo zaskoczona, że zostałam wyróżniona. Bardzo fajnie jest być „kobietą na dychę”, przekonałam się o tym – mówi Sabina Świentek z OSP Ostrożnica, jedna z wyróżnionych.
Podczas wydarzenia przekazane zostały również lekkie wozy ratunkowo-gaśnicze. 17 pojazdów trafiło do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na Opolszczyźnie.
Andrzej Borowski, Szymon Ogłaza, Łukasz Olejnik, Sabina Świentek:
Dłuższa wersja:
Autor: Jerzy Dorosz







