poniedziałek 8 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Maksym, Medard

Brak wody w upalne dni – to problem niewielkiej Krośnicy

Fot. Archiwum Prywatne Andrzej Złoczowski

Będzie modernizacja ujęcia wód podziemnych w Krośnicy. Gmina Izbicko ogłosiła przetarg na to zadanie a dotyczy ono ulicy Odrodzenia. W ramach pierwszego etapu inwestycji wykonane zostaną dwie nowe studnie – podstawowa i awaryjna – oraz dokumentacja hydrogeologiczna.

– Mamy 700 tysięcy złotych zabezpieczone w budżecie na to zadanie. Jest to odwiert dwóch studni. Chcielibyśmy uruchomić jeszcze jeden dodatkowy wodociąg po to, aby mieć taką pewność, że naszym mieszkańcom nie zabraknie wody pitnej. Największe zagrożenie i największy taki strach, to właśnie jest podczas gorącego lata. W tym momencie nam ta ilość wody spada, bo wiadomo jak jest latem. Informujemy mieszkańców, prosimy, aby jednak rozsądnie pochodzić do podlewania ogródków dlatego, że w tym czasie jest tej wody dużo mniej – Marzena Baksik, wójt gminy Izbicko.

Wykonawca będzie miał cztery miesiące na realizację licząc od czasu podpisania umowy.

Marzena Baksik:

 

Autor: Tomasz Cichoń

 

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content