
Kto jeszcze nie zaopatrzył się w choinkę może stanąć przed takim dylematem. Warto posłuchać rady fachowca.
Jacek Boczar, rzecznik Nadleśnictwa Opole zachęca do kupna choinki wycinanej zwłaszcza ze szkółki leśnej.
– Wtedy mamy gwarancję, że w jej miejsce posadzona zostanie kolejna. Kupowanie takiej w doniczce i sadzenie drzewka pod domem, nie uratuje planety a tym bardziej lasu. W ogródku lepiej posadzić drzewo owocowe, z czego skorzystają okoliczne ptaki, a także my sami, np. robiąc nalewki. Jeśli jednak wybierzemy choinkę w doniczce, zwracajmy uwagę na system korzeniowy, który powinien być takiej wielkości jak góra. Jeśli różnica jest duża, lepiej nie kupować – dodaje leśnik.
Wtedy szanse na to, że drzewko się przyjmie są niewielkie.
– Poza tym taka choinka z doniczką, jednak trochę waży. Dlatego musimy mierzyć siły na zamiary – dodaje Jacek Boczar.
Jacek Boczar:
Autor: DGZ/SP