niedziela 14 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Bazyly, Eliza

Czy prezydent Opola będzie zarabiał więcej? Zadecydują radni

Fot. Radio Doxa

Uchwałą w sprawie ustalenia wynagrodzenia prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego zajmą się radni miasta na jutrzejszej (30.10) sesji.

– Mówimy o osobie zarządzającej budżetem blisko dwóch miliardów złotych oraz miejskimi spółkami. Wynagrodzenie na poziomie około 15 tysięcy złotych nie jest wygórowane. Nie oszukujmy się, bycie prezydentem miasta to duża odpowiedzialność. Nigdy nie ma dobrego czasu, aby rozmawiać o pensji radnych, czy posłów, czy ministrów. Zawsze będziemy uważali, że te osoby zarabiają za dużo w stosunku do średniej krajowej, czy też minimalnego wynagrodzenia, ale też zwróćmy uwagę na odpowiedzialność i popatrzmy na to ze strony też biznesowej – na to, ile dobrej klasy menadżer zarabia w korporacji. Tam te pensje są dużo wyższe niż prezydenta miasta – mówi Tomasz Kaliszan, radny klubu Koalicji Obywatelskiej.

Zaproponowana uchwała wynika ze zmiany rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Przepisy weszły w życie 7 października.

O ewentualnej podwyżce dla prezydenta miasta Opola radni zadecydują w najbliższy czwartek, 30 października. Sesja rozpocznie się o godzinie 9.00.

Tomasz Kaliszan:

autor: Anna Kurc

 

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content