sobota 13 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Lucjan, Antoni

Duże zainteresowanie Akademią Młodego Ekologa. 130 wniosków do WFOŚiGW w Opolu

Fot. Radio Doxa

130 wniosków w ramach programu Akademia Młodego Ekologa wpłynęło do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu w 2025 roku. To program, który cieszy się największą popularnością wśród projektów adresowanych do dzieci i młodzieży. Umożliwia on placówkom oświatowym tworzenie nowoczesnych przestrzeni do edukacji ekologicznej.

–  Dofinansowanie przeznaczone jest na stworzenie ekopracowni w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, jak również na tworzenie tak zwanej „pracowni pod chmurką”. Chodzi o stworzenie takiego miejsca edukacyjnego na zewnątrz placówek dydaktycznych. Dążymy do tego, żeby uatrakcyjnić dzieciom i młodzieży lekcje, żeby to nie była taka sucha wiedza z książek, tylko żeby faktycznie mieli materiały dydaktyczne, odczynniki, sprzęt, na którym mogą pracować, modele do odnawialnej źródeł energii, bo przecież bardzo mocno idziemy w transformację energetyczną, nie uciekniemy przed nią. Jest oczywiście o tym mowa w podstawach programowych, natomiast jeżeli już pracuje się na takich modelach, to też ma młodzież inne wyobrażenie tego wszystkiego – mówi Aleksandra Drescher, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu planuje kontynuację Akademii Młodego Ekologa w przyszłym roku. Nabór wniosków ma ruszyć na przełomie lutego i marca.

 

Aleksandra Drescher:

 

autor: Anna Kurc

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content