
Paradą zespołu orkiestry dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej rozpoczną się w piątek (05.06) po południu Dni Kędzierzyna-Koźla. Tuż po nich na scenie w centrum miasta pojawią się kolejno Kofeina, InoRos, Liber i Mezo oraz Roxie i DJ Tommy.
– Także sobota zapowiada się interesująco. Zaczynamy programem dla dzieci w Centrum Uśmiechu „25 lat Fruktaki Show”. O godzinie 17 najpiękniejsze polskie piosenki w wykonaniu Studia Piosenki MOK i Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta. To są nasi lokalni soliści. Oni na prawdę przepięknie śpiewają. A później już po góralsku Staszek z Gór. To jest taka nowoczesna góralskość, więc polecam wszystkim. Potem bardzo znany zespół reggae Tabu, a po nim Fisz Emade Tworzywo, no tutaj, że tak powiem, mnóstwo ludzi w moim wieku się cieszy i młodsi również – mówi Ariadna Miernicka z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.
W czasie imprezy zamknięta będzie główna ulica w mieście. Aleją Jana Pawła II nie przejedziemy na wysokości domu kultury i hali sportowej. Droga będzie zamknięta już od środy (03.06) od godziny 16 do niedzielnego wieczora.
Ariadna Miernicka:
Autor: Aleksandra Kus/Tomasz Cichoń