sobota 13 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Lucjan, Antoni

Dwoje członków zarządu WiK w Opolu wraca do pracy

Fot. Radio Doxa

Chodzi o wiceprezesów spółki Agnieszkę Maślak i Sebastiana Paronia. Po prawie dwuletniej przerwie Sąd Okręgowy w Opolu uchylił środek zapobiegawczy nałożony przez prokuraturę, polegający na zawieszeniu ich w czynnościach.

– Cieszymy się, że zarząd będzie mógł nareszcie pracować w pełnym składzie – mówi Paweł Kawecki, prezes zarządu w WiK Opole. – Mamy co robić, bo zadań przed nami jest wiele. To dwie pary rąk do pracy, które witam naprawdę z wielką radością i ulgą.

– To był dla nas niezwykle trudny czas, który tak naprawdę upłynął nam na przeciągającym się postępowaniu prokuratorskim – mówi Sebastian Paroń, wiceprezes zarządu w WiK Opole. – Teraz jesteśmy już w trochę innym miejscu – możemy wrócić do pracy, a jednocześnie cały czas podkreślamy, że nasza sprawa w sądzie nadal trwa. Wierzymy, że ten koniec będzie dla nas pozytywny.

– Te zarzuty, które postawiła nam prokuratura są z naszego punktu widzenia zupełnie absurdalne – mówi Agnieszka Maślak, wiceprezes zarządu w WiK Opole. – Wierzymy, że zostaniemy uniewinnieni.

Przypomnijmy, 8 września 2022 roku Prokuratura Okręgowa w Świdnicy zawiesiła dwoje wiceprezesów, którzy byli podejrzani o niegospodarność w kontekście przetargu na dostawę energii elektrycznej do spółki. Teraz dwoje członków zarządu czeka jeszcze postępowanie sądowe.

Paweł Kawecki, Sebastian Paroń, Agnieszka Maślak:

Fot. Radio Doxa

Autor: Paulina Lechowska

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content