
Muzyka klasyczna w wyjątkowej scenerii – już na początku czerwca w Pokoju odbędzie się 23. Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów imienia Carla Marii von Webera. Przez trzy dni na kilku historycznych scenach wystąpią muzycy i śpiewacy z repertuarem od utworów operowych po kameralne.
– To już 23. Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marie von Webera w pokoju. Tradycja, która wchodzi bardzo intensywnie w cały region, ale także wspaniałe wydarzenie muzyczne w przepięknych przestrzeniach. Wydarzenie, które już drugi rok jako Filharmonia Opolska wspieramy, współorganizujemy – mówi prof. Maciej Fortuna, dyrektor Filharmonii Opolskiej.
– W piątek właśnie laureaci Nagrody Fryderyka Ravel Piano Duo z naszymi opolskimi wykonawcami, panią Kozło i panią Sokołowską, w towarzystwie świetnego Zespołu Kameralnego Muzyków Filharmonii Opolskiej – dodaje Hubert Kołodziej, prezes stowarzyszenia Pokój.
Koncerty zaplanowano między 4 a 6 czerwca między innymi w kościele ewangelickim Księżnej Zofii, oranżerii parkowej i kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Co ważne – wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Maciej Fortuna, Hubert Kołodziej:
Autor: Maria Honka
Pełny program:
