czwartek 11 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Barnaba, Radomił

Festiwal Webera znów wraca do Pokoju. Trzy dni muzyki klasycznej w zabytkowej scenerii

Fot. Radio Doxa

Muzyka klasyczna w wyjątkowej scenerii – już na początku czerwca w Pokoju odbędzie się 23. Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów imienia Carla Marii von Webera. Przez trzy dni na kilku historycznych scenach wystąpią muzycy i śpiewacy z repertuarem od utworów operowych po kameralne.

– To już 23. Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marie von Webera w pokoju. Tradycja, która wchodzi bardzo intensywnie w cały region, ale także wspaniałe wydarzenie muzyczne w przepięknych przestrzeniach. Wydarzenie, które już drugi rok jako Filharmonia Opolska wspieramy, współorganizujemy – mówi prof. Maciej Fortuna, dyrektor Filharmonii Opolskiej.

– W piątek właśnie laureaci Nagrody Fryderyka Ravel Piano Duo z naszymi opolskimi wykonawcami, panią Kozło i panią Sokołowską, w towarzystwie świetnego Zespołu Kameralnego Muzyków Filharmonii Opolskiej – dodaje Hubert Kołodziej, prezes stowarzyszenia Pokój.

Koncerty zaplanowano między 4 a 6 czerwca między innymi w kościele ewangelickim Księżnej Zofii, oranżerii parkowej i kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Co ważne – wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Maciej Fortuna, Hubert Kołodziej:

Autor: Maria Honka

Pełny program:

Fot. Radio Doxa

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content