niedziela 14 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Bazyly, Eliza

Gmina Kędzierzyn-Koźle stawia na profilaktykę

fot. Ministerstwo Zdrowia

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą korzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. To zarówno podstawowe badania, jak i możliwość zabiegów rehabilitacyjnych. Niebawem gmina sfinansuje też szczepienia dla dzieci. Samorząd namawia, by wykorzystać te możliwość.

– Wszelkie informacje na temat badań i tego, gdzie z nich skorzystać zamieszczone są na naszej stronie – informuje prezydent Kędzierzyna- Koźla Sabina Nowosielska. – Kilka tygodni temu ruszyły programy związane z osteoporozą, rakiem piersi, gruźlicą, chorobami naczyniowymi, cukrzycą, chorobami tarczycy oraz rehabilitacją. To są badania, które finansuje urząd miasta. Natomiast od przyszłego miesiąca rozpoczynamy szczepienia profilaktyczne dla najmłodszych czyli dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Będzie to szczepienie przeciw meningokokom. Koszty szczepienia i szczepionki pokryje miasto. Zapraszam zatem mieszkańców miasta aby zaszczepić dzieci przeciwko tej strasznej chorobie.

Sabina Nowosielska:

Zgłoszenia od zainteresowanych rodziców w sprawie szczepień przyjmowane są do 23 maja. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: 733 344 112. Proces szczepienia rozpocznie się od 10 czerwca.

 

autor: MGP/KZL

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content