
Strefa Gier w WBP w Opolu jest większa. To efekt ogromnego zainteresowania tą częścią Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Teraz łącznie z nową częścią strefa pomieści około 600 gier.
– Rzeczywiście jestem zadowolona, że udało się powiększyć tę przestrzeń, bo faktycznie chętnych nie brakuje. Na początku niektórzy nawet pytali, po co takie miejsce w bibliotece. Tymczasem okazało się, że musimy ją powiększyć – mówi wyraźnie zadowolona Dominika Gorgosz-Złoty, kierownik strefy gier.
– Bardzo dobrze, że miasto ma takie miejsce i że także w tym kierunku się rozwija powiedziała nam jedna z uczestniczek otwarcia.
– Od początku działania strefy odwiedziło ją już ponad 3 tysiące osób, kilkaset zapisało się do biblioteki – podsumowuje wicemarszałek Zbigniew Kubalańca, który otworzył nową część wspólnie z marszałkiem Szymonem Ogłazą, dyrektorem WBP Adamem Drosikiem oraz pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia.
Planszówki można kupić albo zarezerwować. Warto przyjść i po prostu zagrać.
Dominika Gorgosz-Złoty, uczestniczka, Zbigniew Kubalańca:
Autor: Sebastian Pec




















