czwartek 28 marca 2024
Imieniny obchodzą: Aniela, Jan

Historyczne zwycięstwo ZAKSY w Lidze Mistrzów!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle najlepszą drużyną w Europie! W Weronie rozegrano wielki finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Po obu stronach siatki stanęły drużyny, które pokonały swoich przeciwników w eliminacjach. Na drodze kędzierzynian stanęły takie potęgi jak Cucine Lube Civitanova czy Zenit Kazań. Te drużyny zostały pokonane przez ZAKSĘ. W Weronie drużyna z naszego regionu zmierzyła się z zespołem Trentino Itas. Pierwsze dwa sety wygrane przez trójkolorowych, kolejny dla włoskiej drużyny. Sporo emocji przyniósł czwarty set, w którym dopiero czwarta piłka meczowa rozstrzygnęła losy meczu. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała to spotkanie z Trentino Itas 3:1 i jednocześnie jest triumfatorem Ligi Mistrzów siatkarzy w tym sezonie. Oto co po spotkaniu powiedzieli Aleksander Śliwka – najlepszy zawodnik meczu oraz Paweł Zatorski – libero ZAKSY.

– Wiedzieliśmy, że możemy rywalizować z najlepszymi zespołami. Swoją ciężką pracą podczas całego roku, dochodziliśmy małymi kroczkami coraz wyżej. Doszliśmy do poziomu w którym jesteśmy w stanie wygrać Ligę Mistrzów, także pękamy z dumy. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

– Teraz naprawdę jest wielka euforia, wielka radość. Dopiero dociera do nas, co zrobiliśmy – dodaje Paweł Zatorski.

Ostatni raz polska drużyna sięgnęła tytuł Mistrzów Europy 43 lata temu – był to zespół Płomienia Milowice.