Wczoraj (08.12) odbyła się konferencja poświęcona postaci byłego wicepremiera Polski. Wzięli w niej udział zaproszeni prelegenci, doktor Paweł Szymkiewicz i doktor Bernard Linek, którzy w trakcie wystąpień skupili się na różnych etapach jego życia.
– Chcemy dobrze upamiętnić jego osobę – mówi Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu Śląskiego – Wojciech Korfanty jest patronem roku 2023. Polski sejm uchwalił go jako patrona w związku ze 150 rocznicą jego urodzin.
Wczorajsza konferencja była drugą i zarazem ostatnią poświęcona życiu byłego wicepremiera Polski. Pierwsza z nich odbyła się przedwczoraj (7.12) w Katowicach.
Więcej na ten temat w dźwięku:
Autor: Mateusz Gruchot


