
Już po raz 49. Niedziela Palmowa w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu upłynie pod znakiem jarmarku wielkanocnego.
– Przygotowana przez nas oferta jest bardzo bogata, zarówno pod katem rękodzieła, jak i oferty kulinarnej – powiedziała goszcząca w programie Doxa Cafe Ewa Olbryt z Muzeum Wsi Opolskiej.
– Wiemy, że nasi goście przychodzą tutaj w Niedzielę Palmową właśnie po to, żeby zrobić świąteczne zakupy. Gwarantujemy dużą liczbę stoisk handlowych z fantastycznymi wyrobami rękodzielniczymi, ale nie tylko. Będą też dwa ośrodki, czyli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz strefa Opolskie ze Smakiem z departamentu rozwoju wsi urzędu marszałkowskiego, gdzie będzie kilkadziesiąt stoisk właśnie z wyrobami kulinarnymi – mówi Ewa Olbryt.
Nie zabraknie także pisanek i kroszonek. W czasie jarmarku zostaną ogłoszone wyniki wojewódzkiego konkursu plastyki obrzędowej oraz otwarcie wystawy po konkursowej. Jarmark wielkanocny w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu odbędzie się w niedzielę – 29 marca od godziny 10 do 17.
Ewa Olbryt:

Autor: Tomasz Cichoń