poniedziałek 8 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Maksym, Medard

Karol Nawrocki odwiedził Opolszczyznę

Fot. Radio Doxa

Po konferencji prasowej przed bramą kędzierzyńsko-kozielskich „Azotów” zaplanowano trzy otwarte spotkania wyborcze. Wśród tematów nie zabrakło wielkiej polityki. Choćby sprzeciwu wobec zielonego ładu czy relokacji migrantów. Zapowiedzi utworzenia 300 tysięcznej armii i utrzymania bardzo dobrych kontaktów w ramach NATO. Dostało się Brukseli i Niemcom za zbyt mocne kierowanie rządem i rządowi, że…daje sobą kierować. Jednak zanim obywatelski kandydat, popierany przez PiS, spotkał się z pierwszymi wyborcami w Głubczycach, pojechał do pobliskich Lisięcic. Tam rozmawiał z rolnikami, którzy nie chcą u siebie wiatraków.

– Szkoda na nie naszej dobrej ziemi – mówiła Magdalena Remin. Będą nie tylko za blisko. To mają być ogromne turbiny o wysokości 250 metrów, których właściwie nigdzie indziej jeszcze nie zamontowano, na razie działa prawdopodobnie jeden prototyp

– Dlatego zorganizowaliśmy się i doprowadziliśmy do referendum – dodaje Alina Babińska wiceprezes stowarzyszenia Wolna Brama Morawska

– To ogromne wiatraki – będą większe niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie – potwierdził Karol Nawrocki. Rozumiem sytuację rolników przekonywał kandydat, staram się też dostrzec problem samorządów, które chcą łatać swoje budżety opłatami z farm wiatrowych. Tylko nie tak to się powinno odbywać. To po prostu szerszy problem fatalnego stanu finansów publicznych państwa.

Z Lisięcic kandydat na Prezydenta RP pojechał do Młodzieżowego Domu Kultury w Głubczycach, na pierwsze, otwarte spotkanie wyborcze:

-Rozumiemy że strategicznym interesem państwa polskiego jest zwycięstwo Ukrainy z Federacją Rosyjską ale tutaj jest „kropka”. Bo musimy też pochować ofiary ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu – mówił Karol Nawrocki nawiązując do licznych na Opolszczyźnie, między innymi w gminie Głubczyce, kresowiaków, to był jeden z poruszonych tematów,

– Te wybory podobnie jak inne są jak szwedzki stół, możemy sobie wybrać takiego kandydata jaki mamy wybór Platforma (dop. red. Obywatelska) jest jak taki przyschnięty ser, PiS jak taki spleśniały ser, a Konfederacja, jak ser, którym można się zatruć, niestety będę musiał zjeść ten przyschnięty – powiedział po spotkaniu Przemysław Gajdeczka, jeden z mieszkańców, otwarcie zapowiadając, że poprze Rafała Trzaskowskiego. Żałował, że nie udało mu się dostać na salę

– Zawsze byłam za prawicą i tak jest nadal, wiedza kultura i umiejętność odnalezienia się na każdym miejscu, jest nośnikiem wartości – tak swoje poparcie dla Karola Nawrockiego otwarcie wyrażały Maryla, Ewa i Małgorzata, którym udało się dostać do sali.

Na początku spotkania uczestnicy otrzymali ulotki, na których znalazł się między innymi apel o wsparcie kampanii, także finansowe. Po wystąpieniu i pytaniach była okazja do zrobienia sobie selfie z kandydatem. Kolejne spotkania wyborcze odbyły się w Prudniku i Nysie. W Głubczycach, Karol Nawrocki powiedział, że ta wizyta oznacza, że odwiedził już wszystkie województwa w kraju.

Magdalena Remin, Alina Babińska, Karol Nawrocki, Przemysław Gajdeczka, Maryla, Ewa, Małgorzata

Fot. Radio Doxa

Lisięcice:

Głubczyce:

Autor: Sebastian Pec

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content