sobota 13 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Lucjan, Antoni

Kiedyś mistrz i uczeń, dziś przyjaciele. Wspólna wystawa Wołowskiej i Hunca

fot. Muzeum Diecezjalne w Opolu

Przyjacielskie spotkanie po latach – tak zapowiada się najnowsza wystawa w Muzeum Diecezjalnym w Opolu. Krystyna Wołowska i Stanisław Hunc znów zaprezentują swoje prace. Będą to grafiki w technice monotypii z ostatnich dwóch lat oraz obrazy namalowane specjalnie na tę okazję. Łącznie ponad 30 prac. Wystawa nosi nazwę „Spotkanie 2025”.

– Choć dzieli ich pokolenie, efekty tej współpracy są bardzo ciekawe – zachęca ks. Wojciech Lippa, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Opolu. – Zarówno pani Wołowska, jak i pan Hunc związani są z Opolem, przez lata tutaj mieszkali. Tak się składa, że artystka była uczennicą pana Stanisława, u niego uzyskała dyplom z wystawiennictwa w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych. Potem spotkali się zawodowo jeszcze wiele, wiele razy i od kilku lat próbują wspólnie wystawiać. Powstała między nimi mocna, przyjacielska więź.

Otwarcie nowej ekspozycji ma być dodatkowo okazją do spotkania opolskich artystów i plastyków. Wystawę można zwiedzać od 24 maja do 26 czerwca, a potem ponownie od 28 lipca do 3 sierpnia 2025 roku.

ks. Wojciech Lippa:

Autor: Anna Dziaczuk

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content