poniedziałek 29 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą: Rita, Donata

Kolejne zwycięstwo ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

To dwunasta wygrana kędzierzyńskich siatkarzy. W piątek Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmowała Indykpol AZS Olsztyn – drużynę, która zajmowała czwarte miejsce w tabeli Plusligi siatkarzy. Tylko w pierwszym secie goście byli blisko wygrania, prowadząc w końcówce kilkoma punktami. Konsekwencja i błędy przeciwnika doprowadziły do zwycięstwa kędzierzynian w pierwszym secie. Kolejne dwa sety to już dominacja gospodarzy i wygrana 3:0. Kapitan Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aleksander Śliwka tak ocenił piątkowe spotkanie:

– Kolejne zwycięstwo za trzy punkty w stosunku 3:0. Zachowaliśmy troszkę sił, bo już wyjeżdżamy do Nowosybirska, także przed nami daleka podróż. Parę dni na aklimatyzację i bardzo ważny mecz w Rosji, także skupiamy się tylko i wyłącznie na nim – przyznaje Śliwka.

Przeciwnikiem kędzierzyńskich siatkarzy w Lidze Mistrzów będzie Lokomotiv Nowosybirsk. Spotkanie we wtorek, 14 grudnia.